. असोज दोश्रो साता देखि आन्तरिकतर्फको उडान खोल्ने तयारि::Online News
अषोज १३, २०७८ बुधबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७७ भाद्र २९ गते , सोमबार

असोज दोश्रो साता देखि आन्तरिकतर्फको उडान खोल्ने तयारि


भोजपुर भदौ २९
६ महिना देखि नियमित रुपमा बन्द गरिएको आन्तरिक उडान दसैं आए संगै दसौंलाई मध्यनजर गर्दै असोज को दोश्रो साता देखि आन्तरिक उडान संचालनमा ल्याउने भएको छ । हाल सरकारले अन्तरास्ट्रिय उडान ,उद्दार र ब्याबसायिक खोले पनि अन्तरिक तर्फको उडान भने बन्दरहेको छ । सरकारले यश अधि पट्क पट्क धेरै चोटि आन्तरिक उडान खोल्ने आश्वासन दिदै आए पनि हाल सम्म आन्तरिक उडान बन्दनै छ । अब सरकारले आन्तरिक उडान बन्द गर्दैमा कोरोना रोकथाम हुदैन भन्ने निश्कर्षमा पुगेको छ ।
उपप्रधानमन्त्री तथा रक्षामन्त्री ईश्वर पोखलेल नेतृत्व कोभिड १९ सन्कट ब्यबस्थापन सन्चालन केन्द्रको बैठकले राजधानी सहित ७ ओटै प्रदेशको ७७ ओटै जिल्लाको सामुदायिक स्तरमा फैलिरहेको कोरोना भुसको आगो जस्तै फौलिरहेको निश्कर्ष सहित हवाइ उडान खोल्न सरकारलाई तिथिसार्न सुझाब दिदै आएको थियो। अब भने आन्तरिक तर्फको उडान समेत निश्चित मापदण्डको आधारमा खोल्न सरकारलाइ दबाब थपिदै गएको बुझिएको छ ।
सस्कृती ,पर्यटन तथा नागरिक उडान मन्त्रालय श्रोतका अनुसार यश अधि पनि सरकारको हवाइ उडान भर्न विभिन्न निजि विमान कम्पनीलाई अनुमती दिइसकेको र निजि विमान कम्पनीले टिकट समेत बेचिसकाले उडान र यात्रु संख्या तोकेर सेवा सन्चालनको तयारीमा सरकार रहेको छ । यातायातका व्यावसायी समेत लामो दुरिका सार्बजनिक साधन सन्चालनको तयारीमा समेत पुगिसकेको अबस्थामा हवाई उडान निर्देशिका अनुसार उच्च स्वास्थ सतर्कता अपनाउदै सेवा सन्चालनमा ल्याउनु पर्नेभन्दै बायुसेवा कम्पनी र पर्यटन ब्यबसायी दैनिक जसो मन्त्रालय धाइरहेको श्रोतको भनाइ छ ।
`आन्तरिक तर्फका उडान खोल्न स्वास्थ प्रोटोकल सहित बिमानस्थलमा स्वास्थ दुरि कायम राख्ने लयाएत तयारी छ ,´ नाम नछाप्ने सर्तमा श्रोतले भन्यो ,लकडाउन अधि हुँदै आएका दैनिक उडान तथा अवतरण संख्यामा समेत कटौती हुन सक्छ । स्वास्थ मापदण्डसहित देसभरका विमान स्थल उडानको लागि तयारी रहेको अबस्थामा आन्तरिक उडान रोक्दा महामारी रोकिन्छ भन्नू तार्किक नभएको भन्दौ विमान कम्पनीहरुले मत्रालयमा दबाब दिदै आएका छन । उनिहरुले निजि गाडी,एम्बुलेन्स ,तरकारी बोक्ने गाडिमा घन्टौ यात्रा गराएर एक ठाउँ बाट अर्को ठाउमा जादा कोरोना नफैलने तर सुरक्षाका सबै मापदण्ड पुर्याएर अधिकतम एक घन्टा को यात्रा गराउछौ भन्दा कोरोना फैलने सरकारको गलत सोचाइ रहेको तर्क दिदै आएका छन ।
नागरिक दैनिकबाट


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

राष्ट्रपतिद्वारा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज

प्रकाशित मिती : २०७८ अषोज १२ गते , मंगलबार

वैदेशिक रोजगारी क्षेत्र विस्तारै सामान्य अवस्थामा फर्किँदै

प्रकाशित मिती : २०७८ अषोज १२ गते , मंगलबार

दक्षिण कोरियामा कोरोना संक्रमण पुनः बढ्न थाल्यो

प्रकाशित मिती : २०७८ अषोज १२ गते , मंगलबार

के दशैंमा इन्धन अभाव हुन्छ, कति छ मौज्दात ?

प्रकाशित मिती : २०७८ अषोज १२ गते , मंगलबार

साताको लोकप्रिय

संखुवासभामा यात्रुबाहक बस दुर्घटना १५ जना भन्दा बढी घाइते

प्रकाशित मिती : २०७७ चैत्र २० गते , शुक्रबार

ओलिलाइ चारै तिर बाट घेराबन्दी ,के यसपाली सत्ता संकट टर्ला त?

प्रकाशित मिती : २०७७ चैत्र ३ गते , मंगलबार

भोजपुरको चम्पेमा ime सेवा सुचारु

प्रकाशित मिती : २०७७ माघ २६ गते , सोमबार

सुनसरीमा खुकुरी प्रहार गर्ने एक युवक पक्राउ

प्रकाशित मिती : २०७७ पुष १९ गते , आइतबार

सिफारिस

आज ३१ सय १४ संक्रमीत थपिए सङ्गै १६ जनाको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ श्रावण ९ गते , शनिबार

आइतबार भोजपुरको कोरोना अपडेट पालिका सहित

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ ३० गते , आइतबार

भोजपुरका बिजय थ्री स्टार क्लबमा अनुबन्धित

प्रकाशित मिती : २०७८ श्रावण ८ गते , शुक्रबार

छोराको कुटपिटबाट ८५ बर्षिय बाबुको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ श्रावण ११ गते , सोमबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: