. प्रदेश १ सरकारले शिक्षकलाइ सुचना प्रबिधि सम्बन्धि तालिम दिने,::Online News
असार ५, २०७८ शनिबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ८ गते , बिहिबार

प्रदेश १ सरकारले शिक्षकलाइ सुचना प्रबिधि सम्बन्धि तालिम दिने,


प्रदेश १ सरकारले पहिलो चरणमा ६ सय शिक्षकलाई सुचना प्रवृधि सम्बन्धि तालिम दिने भएको छ । ६ ओटा स्थानिय तहका एक एक सय शिक्षकलाइ पहिलो चरणमा तालिम दिने गरि सामजिक बिकाश मन्त्रलयले कार्यक्रम अधि बढाएको छ । प्रदेश सरकारले बिध्यालय शिक्षा गुणस्तर सुधार कार्यक्रम सञ्चालन निर्देशिका अनुसार सुचना शिक्षामा आधारित भै शिक्षण सिकाइ कार्यक्रम सञ्चालन गर्न बिध्यालयमा अध्यापनरत शिक्षकका लागि आधारभूत कम्युटर ज्ञान् तथा सुचना प्रबिधी शिक्षा सम्बन्धि शिक्षाकहरुमा क्षमता बिकास तालिम संचालन गर्ने मन्त्रालयले जनाएको छ ।

मन्त्रालयले स्थानिय तहहरु संगको साझेदारिमा पहिलो चरणमा ६ ओटा स्थानिय तहमा यसै साता भित्र तालिम सन्चालन गर्ने बताएको छ । तालिम सन्चालनका लागि मन्त्रालयले स्थानिय तहहरु संगको सम्झौता गरिरहेको छ । आज सामाजिक बिकास मन्त्रालय र झापाको अर्जुन धारा नगरपालिका बिच सम्झौता भएको छ । सामाजिक बिकास मन्त्री जीवन घिमिरे र अर्जुनधारा नगरपालिकाका प्रमुख हरिकुमार राना मगरले सम्झौता आदानप्रदान गर्नु भयो । सम्झौता कार्यक्रममा मन्त्री घिमिरेले समय बद्लिएकाले शिक्षण सिकाइ कक्षा कोठामा मात्र सिमित न राखी सुचना प्रबिधिको उपयोग गरि शिक्षा दिन आवश्यक रहेकोमा जोड दिनु भयो ।
मन्त्रालयले यश अधि इलामको सुर्योदय नगरपालिका ,झापाको मेचिनगर नगरपालिका ,मोरङको पथरी सनिश्चरे नगरपालिका ,सुनसरीको इटहरी उपमहानगरपालिका सङ सम्झौता गरिसकेको छ। भोलि उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका सङ सम्झौता हुने बताएको छ ।


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

बाख्रा चराउन गएकी ९ बर्षे बालिकाको बिभत्स हत्या

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

सवारी दुर्घटनामा परि एक सञ्चारकर्मीको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

साताको लोकप्रिय

हतुवागढिका -४ का वडाअध्यक्ष ले बिज्ञपति सहित माफी मागेका छन

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १८ गते , मंगलबार

प्रहरी चौकी भित्रै प्रहरीमाथी खुकुरी प्रहार

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १४ गते , शुक्रबार

बोक्सिको आरोपमा एक महिलामाथी निर्घात कुटपिट

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ४ गते , आइतबार

लकडाउनको बारेमा स्पष्ट स्वास्थ मन्त्रालयको जानकारि

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ८ गते , बिहिबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: