. प्रभु बैंकले कोरोना प्रभावितलाई ५ प्रतिशतमा कर्जा दिने::Online News
असार ५, २०७८ शनिबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ६ गते , मंगलबार

प्रभु बैंकले कोरोना प्रभावितलाई ५ प्रतिशतमा कर्जा दिने


प्रभु बैंकले कोभिड १९ प्रभावित र समस्या परेका साना उद्योगलाई उधमि तथा साना ब्यबसायी सो रोजगार उधमी बेरोजगार युवा ,शिक्षित युवा परामपरागत पेशा र ब्यबसाय र संलग्न उधमिलाइ ५% मै कर्जा दिने भएको छ । बैकले मंगलबार देखि `सहयात्रा समृद्धिको ´नामक कर्जा योजनाको आरम्भ गरेको छ । नेपाल राष्ट्रबैंक को सौलियत पुर्ण कर्जाका लागि ब्याज अनुदान सम्बन्धि एकीकृत कार्यबिधी २०७५ अन्तर्गत योजना ल्याइएको बैंकले जनाएको छ ।
कोबिड १९ कारण दैनिक जीवन सन्चालन गर्ननै समस्या परेका युवालाइ राहात दिने उद्देश्यले यो योजना ल्याइएको बैकका कार्यकारी अधिकृत अशोक सेरचनले जानकारी दिए । बैंकले आडिया स्टुडियो नेपालको सहकार्यमा कर्जा प्रदान गरिने छ । बिधमान आर्थिक कठिनाइ ब्यबस्थापन गर्न र यश महामारिमा उनिहरुको पेशा उधम र ब्यबसायलाइ पुन सुचारुगर्न सयोग पुर्याउने लक्षका साथ यो योजना ल्याएको बैंकले जनाएको छ ।बैंक ले मंग्लवार टेम्पु चालक महिलालाइ एक लाख रुपैया कर्जा दिइएको छ । दुई बर्ष अबधिको यो कर्जा ६ महिना पछि महिनावारी किस्तामा भुक्तानी गर्नु पर्ने छ । यसका लागि सकल नागरिकता र तमासुक गरेर प्रधान गरिने छ । एक जनाले एक चोटिमात्र कर्जा लिन सक्ने छन ।
यस्तै शिक्षित युवा स्वरोजगार कर्जा अन्तर्गत स्कुल क्याम्पस अध्यापन गर्नेलाइ ४ लाख रुपया प्रदान गरिने बैंकले जनाएको छ । कोभिड १९ को कारण अनलाइन कक्षा संचालन गर्नु पर्ने बाध्यत्मक आवस्यकतामा ल्यापटप खरिद गर्न नसक्ने अबस्थाका शिक्षकला मध्यनजर गरेर यो कर्जा प्रदान गरिएको नायब प्रमुख कार्यकारी अधिकृतले बताए । पहिलो चरणमा उपत्यका भित्र महिला टेम्पो चालक र बिध्यालय शिक्षकलाई ४ लाख कर्जा प्रदान गरिएको पोखरेलले जानकारी दिनु भयो ।
पहिलो चरणमा उपत्यका भित्रमात्रै प्रबाह गरिए पनि बिस्तारै उपत्यका बाहिर पनि प्रवाह गरिने बैंकले जनाएको छ । शिक्षकले कलेज तथा बिध्यालयको सिफारिस सक्कल नागरिक्ता पेश गर्नु पर्ने छ । बैंकले मंगलबार १० जना महिला सफा टेम्पो चालकलाई बैंकमै बोलाएर कर्जा प्रदान गरेको थियो ।


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

बाख्रा चराउन गएकी ९ बर्षे बालिकाको बिभत्स हत्या

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

सवारी दुर्घटनामा परि एक सञ्चारकर्मीको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

साताको लोकप्रिय

अहिले सम्म कोशी ब्यारेजको १२ ढोका खुल्ला

प्रकाशित मिती : २०७८ असार २ गते , बुधबार

नो भ्याकसिन, नो कर , नो भोट – ज्ञानेन्द्र शाही

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १४ गते , शुक्रबार

दशै अधिनै बिध्यालयले पहिलो त्रैमासिक परीक्षा गर्ने तयारि

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ५ गते , सोमबार

औषधि व्यावसायि माथी गोलि प्रहार

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ २३ गते , आइतबार

प्रदेश १ को कोरोना सम्बन्धि सम्पुर्ण विवरण

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ९ गते , शुक्रबार

सिफारिस

यस बर्ष तिहार भाइटिकाको उत्तम साहित कतिबेला छ ? हेर्नुहोला

प्रकाशित मिती : २०७७ कात्तिक २४ गते , सोमबार

पौडी खेल्ने क्रममा २ बालकको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ बैसाख १ गते , बुधबार

ग्यास लिक भएर बाबुको किरियामा बसेका ३ जना गम्भीर घाइते

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ २५ गते , मंगलबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: