. बलि चडाउन भारत लगिदै गर्दा भाण्टा बारी नाकाबाट दुई युबतिको उद्दार::Online News
असार १, २०७८ मंगलबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज १४ गते , बुधबार

बलि चडाउन भारत लगिदै गर्दा भाण्टा बारी नाकाबाट दुई युबतिको उद्दार


बलि दिन भारत तर्फ लैजादै गरिएका २ किशोरीको नेपाल भारत सिमाको भाण्टाबारी नाका बाट उद्दार गरिएको छ । सुनसरिका प्रहरि प्रभक्ता नरेन्द्र कुमार कार्किका अनुसार सप्तरी घर भएका ती किसोरिलाइ भारत तर्फ लैजादै गरिएको अबस्थामा भारत सङ सिमाना जोडिएको सुनसरिको भाण्टाबारी नाका बाट उद्दार गरिएको हो ।
कार्किका अनुसार नेपाल भारत तर्फका सयुक्त सुरक्षा टोलिले सिमा क्षेत्रबाट उनिहरुको उद्दार गरिएको हो । सन्का गरि सोधखोज गर्ने क्रममा किशोरी संगै रहेका २ पुरुषलाई अनुसन्धानको लागि नियन्त्रणमा लिइएको सुनसरी प्रहरीले जनाएको छ । प्रहरी प्रभक्ताका अनुसार उद्दार गरिएका १९ बर्षिय किशोरी संगै अन्दाजी २२ बर्षकी अर्कि किशोरी समेत थिइन । प्रहरिले किशोरी संगै रहेका २ जना पुरुषलाई प्रहरिले नियन्त्रणमा लिइएको छ । प्रहरी नियन्त्रणमा रहेका १ पुरुषले भने प्रहरी सामुन्ने हामी किसोरिका आफन्त रहेको बताएका छन । नाताले भिनाजु पर्ने ब्याक्ती पुजाको लागि भारत लैजाने सहमती अनुरुप आफू उनिहरुको सुरक्षाको लागि आफू संगै आएको भनी प्रहरी सामु बयान दिइएको प्रहरीले जनाएको छ । यद्यपि सो बिषयमा समेत अनुसन्धान भैरहेको प्रहरिको भनाइ छ ।

प्रहरी नायब उपरीक्षक कार्किका अनुसार उद्दार गरिएका युबतिले आफुलाइ सिमापारी नजिकैको भारतिय बजारमा रहेको भिमनगरमा रहेको मन्दिरमा पुजाको लागि भनेर ल्याइएको प्रहरी सामुन्ने बयान दिएका छन । उनीहरुले प्रहरिलाइ जानकारी गराए अनुसार भारत तर्फ लैजानु अगि उचाइ समेत नापिएको थियो ।त्यसै गरि हातको रेखा समेत हेरि पुजाको लागि योग्य भनी ठहर गरिएको थियो । प्रहरिलाइ उनिहरुले दिइएको जानकारी अनुसार सिमापारी नजिकै रहेको कुनै एक मन्दिरमा साझको बेला आयोजना हुने पुजामा ध्यानमा बसे बापत १,२ लाख रकम दिने भनिएको थियो । किसोरिलाओ पुजामा ध्यानमा बस्ने सर्तमा लगेको देखिएकाले उनिहरुलाइ बलिको लागि लगिएको हुनसक्ने प्रहरिको आसन्का छ ।

प्रहरिको प्रारम्भिक अनुसन्धानमा युबतिको परिवारलाई आर्थिक प्रलोभनमा देखाइ पुजाको लागि भनी भारत तर्फ लैजादै गरिएको थियो । प्रभक्ता कार्किका अनुसार चौधरी थर भएका युवती निक्कै सोझा छन । नियन्त्रणमा रहेका पुरुष र उनिहरुको सङ्ग्रह सहित घटनाको बिषयमा थप अनुसंधान भैरहेको सुनसरी प्रहरिले जनाएको छ ।


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

इलाममा पैदल यात्री चिप्लिएर बाटोमा लड्दा एक जनाको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ असार १ गते , मंगलबार

सुनसरीमा असार १ गते गाउँपालिका द्वारा सार्बजनिक बिदा

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ ३१ गते , सोमबार

व्यावसायिक रुपमा तितेपाती खेतिको सुरुवात

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ ३१ गते , सोमबार

साताको लोकप्रिय

आजदेखि निषेधाज्ञामा थप कडाइ, उल्लङ्घन गरे कैद सजाय

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १४ गते , शुक्रबार

आज थप १ हजार १ सय ५४ जना कोरोना सन्क्रमित

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ५ गते , सोमबार

कोरोना भ्याक्सिन सर्बसाधारणमा लगाउन डब्लुएचओको अनुमति

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज १० गते , शनिबार

भोजपुरको आमचोकमा प्रहरी चौकी स्थापना

प्रकाशित मिती : २०७७ कात्तिक १४ गते , शुक्रबार

सिफारिस

फेरि होला त ? लकडाउन के भन्छन विशेषज्ञ

प्रकाशित मिती : २०७७ चैत्र १२ गते , बिहिबार

झापाको बिर्तामोडमा करेन्ट लागेर एक बालकको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ २६ गते , बुधबार

पौडी खेल्ने क्रममा २ बालकको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ बैसाख १ गते , बुधबार

भोजपुरमा जन्ती बोकेको गाडी दुर्घटना

प्रकाशित मिती : २०७८ बैसाख १० गते , शुक्रबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: