. दसैंं तिहारको बेला भोजपुरमा खुद्रा सामानको भाउ आकाशियो उपभोक्ता भने मारमा::Online News
माघ ११, २०७८ मंगलबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७७ कात्तिक ४ गते , मंगलबार

दसैंं तिहारको बेला भोजपुरमा खुद्रा सामानको भाउ आकाशियो उपभोक्ता भने मारमा


भोजपुर कात्तिक -४

कोरोनाका कारण काम र दाम गुमाएका उपभोक्ता दशै को मुखमा महँगिको मुखमा पुगेका छ्न । दैनिक उपभोग्य बस्तु दाल,चामाल चिनी तेल लगाएत को मुल्य बढे पछि उपभोक्ता महँगिको मारमा परेका हुन ।

खुद्रा व्यापार संघका अनुसार पछिल्लो दुई महिना यता दाल प्रतिकिलो १० रुपैयाँ सम्म हरियो केराउ ३५ रुपैयाँ र तेल प्रतिपोका १० रुपैयाँ भन्दा धेरैले महँगिएको छ ।

उधोग बाणिज्य संघ भोजपुरका अध्यक्ष ध्रुबलाल श्रेष्ठका अनुसार थोक बजारमा ढुवानीको समस्या , र साहुले पनि बढाएको भाउको कारण बताउदै बजारमा तेल ,दाल ,चामल जस्ता दैनिक उपभोग्य सामानको मुल्य भाउ बढेको बिषयमा समेत आफू अचम्म परेको बताउनु भयो । उहाले भन्नू भयो,
“उहाले बजारमा अहिले बजारमा मुल्य बढाउनु पर्ने कारणनै छैन । प्रयाप्त सामान बजारमा आपूर्ति भैइ रहेको छ तर पनि थोक बाटै भाउ बढाइएको छ । बजार अनुगमन नगरपालिकाले समेत न गरेकोले उपभोक्ता मारमा पर्नु परेको छ । दशै लागे पनि व्यापार न भएको र थोक पनि बिनाकारण मुल्य बढाएकोले आफू हरु दोहोरो मारमा पर्नु परेको गुनासो गर्दै भोजपुर न.पा का प्रेमबहादुर राइले सिद्धकाली डट कमलाइ उदृत गर्दै भन्नू भयो । उहाका अनुसार सामान खरिद गर्दा थोक ब्यापारी बाट बढेको बिल समेत पाइएको छैन तर पनि भाउ बढेको छ । उपभोक्तालाइ जवाफ दिनु पर्नेमा खुद्रा ब्यपारिनै पर्छन् ।

आर के किराना पसलका सन्चालकका अनुसार केही समय पहिला १ हजार ५ सय ८० रुपैयाँमा खरिद गरि आफुले १६सयमा उपभोक्ता लाई बेच्ने गरेकोमा अहिले १ हजार ६ सय ७० रुपैयाँ नाघेको छ । पहिले १ लिटर तेलको लागि १५८ रुपैयाँ पर्नेमा अहिले होलसेलमै १६५ रुपैयाँ नाघेको छ । उहाका अनुभका अनुसार अरु खाध्यन्न बस्तुको तुलनामा डुगनका उत्पादन तेल,आटा ,दाल लगाएत सबै सामा प्रती केजि वा प्रतिलिटर २५ देखि ४५ रुपैयाँ महँगो भएको छ । ब्यापारिका अनुसार यश अधि २५५ रुपैयाँ प्रतिलिटर पाइने धारा तोरिका तेलको मुल्य थोकमै २७० सम्म पुर्याएको छ ।

संघका अनुसार बाणिज्य आपूर्ति तथा उपभोक्ता संरक्षक ,नगरपालिकाका विभिन्न पदाधिकारीलाई समेत भेटेर बजर मूल्य र अनुगमनका लागि आग्रह समेत गरिरहेको उद्दोग बाणिज्य संघका अध्यक्षले बताउनु भयो । दशैको मुखमा दैनिक उपभोग्य बस्तुको मुल्य बढेर उपभोक्ता लाई असर परेको र चाड पर्बमा उपभोक्तालाई राहात दिने ठाउम सरकार चुकेको छ । चाडपर्व का बेला बजारमा बस्तु तथा सेवाको खरिद बिक्री धेरै हुदा व्यावसायिले कालोबजार समेत गर्ने भएकोले बजार अनुगमन गर्न आवश्यक छ ।

 381 total views,  1 views today


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

साताको लोकप्रिय

ह्वात्तै घट्यो सुनको मुल्य

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १४ गते , शुक्रबार

असोज १ गते बाट सार्बजनिक बस सन्चालन

प्रकाशित मिती : २०७७ भाद्र २३ गते , मंगलबार

जनतालाई कोरोनाको खोपको खाली शिसी र हावा मात्र (कोरोना कथा)

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ २१ गते , शुक्रबार

सिङ्गो गाउँनै जोखिममा दुई दर्जनभन्दा बढी घर भत्कियो

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ११ गते , आइतबार

सिफारिस

भोजपुरमा संसद बिगटन विरुद्ध महिलासंघको प्रदर्शन

प्रकाशित मिती : २०७७ फागुण ९ गते , आइतबार

भोजपुरमा माछा मार्ने क्रममा करेन्ट लागेर एक जनाको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७७ चैत्र १७ गते , मंगलबार

कोशी अस्पताल बाट नक्कली डाक्टर पक्राउ

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र १ गते , मंगलबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: