. राष्टिय जनगणना २०७८ वडा तह सम्मै प्रोफाइल बनाउने तयारी::Online News
असार ५, २०७८ शनिबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७७ चैत्र २७ गते , शुक्रबार

राष्टिय जनगणना २०७८ वडा तह सम्मै प्रोफाइल बनाउने तयारी


चैैैत २७ ।राष्ट्रिय जनगणना २०७८ पछि सबै वडाको प्रोफाइल बन्ने भएको छ । केन्द्रिय बिभागले देशका ७५३ स्थानीय तहका ६ हजार ७४२ वटै वडाको प्रोफाइल निर्माण गर्ने गरि प्रश्नावली तयार गरे पछि वडाको प्रोफाइलको लागि उपयोगी हुने भएको छ ।

मुलुक संघीय ब्यबस्थामा गइ सकेपछी अहिले भएका सबै वडा नयाँ हुन । वडाको पुर्णरुपमा बास्तबिक विवरण सहितको तथ्यांक अभावमा अहिले पनि बिकास निर्माण सेवा प्रबाह निम्ति निर्माण र कार्यनयनमा असहजकता कायम भएको छ ।

आगामी जनगणना बाट वडा भित्रका जातजाति ,धर्म सेवा प्रवाह राज्यले प्रदान सुबिधा पहुच स्पस्ट आउने छ । बस्ती गाउँ टोलको संख्या वडा कार्यलय बाट टाढा रहेको बस्ती ,गाउँ टोलमा जाने नागरिकले प्रयोग गर्ने साधन वडामा उत्पादन हुने कृषि जन्य र गौरकृषि जन्य अबस्थाका बिवरण आउने छ ।

वडामा हुने राजस्व संकलन हुने स्रोत सेवासुबिधा वडाबासिको पहुँच भौतिक पुर्वाधार सामाजिक र आर्थिक अबस्था बिपत जोखिम लगाएतका बिषयले समग्र प्रोफाइल हुने बिभागको अनुमान छ ।

जनगणना बाट सामाजिक ,आर्थिक ,पुर्वाधार आदि सबैको एक बर्ष भित्रमा भएका सबै क्षतिको विवरण बन्यजन्तु र जंगली जनावर बाट भएको क्षति वडा भित्र बसोबास भएका जातजाती सिमान्त्कृत नागरिकको बसोबास भएको छ । तथ्यांक आउने गरि प्रश्नवलि निर्माण गरिएको हेमराज रेग्मीले बताउनु भयो ।

२०७८ बैशाख २६ गतेदेखी जेठ १४ गते सम्म घरपरिवार सूचीकरण गर्ने ,मुल गणना जेठ २५ गते देखि असार ०८ गते सम्म हुनेछ । असार ८ गते जनगणना दिवसको रुपमा मनाइने गरि जनगणनाको कार्यतालिका सार्बजनिक गरिएको छ । जनगणनाको लागि सुपरिवेक्षक मा ८हजार गणकमा ३९ हजार र अन्य कर्मचारी ५ हजार गरि करिब ५२ हजार कर्मचारी परिचालन हुँदैछन ।


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

बाख्रा चराउन गएकी ९ बर्षे बालिकाको बिभत्स हत्या

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

सवारी दुर्घटनामा परि एक सञ्चारकर्मीको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

साताको लोकप्रिय

शैक्षिक प्रमाणपत्र धितो राखेर २५ लाखसम्म ऋण

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १५ गते , शनिबार

असोज दोश्रो साता देखि आन्तरिकतर्फको उडान खोल्ने तयारि

प्रकाशित मिती : २०७७ भाद्र २९ गते , सोमबार

एक करोड माथिको खानेपानीको योजना सप्पन्न

प्रकाशित मिती : २०७७ भाद्र ३१ गते , बुधबार

बिध्यालय शिक्षाका लागि आकस्मिक नयाँ अबधारणा

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ७ गते , बुधबार

भोजपुर कसरी खुकुरीको लागि प्रसिद्ध जिल्ला भयो ? पूरा पढनुहाेस

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज २३ गते , शुक्रबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: