. बिबाहकै कारण एकै घरका ४ जनाको मृत्यु गाउँमा कोरोनाको संक्रमण तीब्र::Online News
असार ५, २०७८ शनिबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ २ गते , आइतबार

बिबाहकै कारण एकै घरका ४ जनाको मृत्यु गाउँमा कोरोनाको संक्रमण तीब्र


जेठ २। बाग्लुङमा अहिले कोभिड १९को दोश्रो भेरिएन्ट तिब्र रुपमा फैलिएको छ ।

बाग्लुङमा सकृय संक्रमितको संख्या ७४७ पुगेको छ भने २३ जनाको मृत्यु भएको जिल्ला स्वास्थ कार्यलय बाग्लुङले जनाएको छ । एक हप्ता अधि सम्म जिल्लामा सक्रिय संक्रमितको संख्या १००को हाराहारीमा थियो । अहिले संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढ्नुको कारण सरकारको निर्देशन बिपरित भिडभाड र जमघट भएको बताउछन गलकोटका स्वास्थ कर्मिहरु ।

बैशाख महिनामा लगनको समय हुनाले अधिकामस ले धुमधाम संग विवाह ,चौरासी,बर्तमन ,पुजा गर्ने तथा समाजिक कार्य गर्ने भोजभतेर गर्ने तिब्र हुदा संक्रमण दरले समेत तिब्र रुप लिइएको हो । बैशाखको दोश्रो साता बढिगाउ गाउँपालिका ४ म भोजसहित बिबाह सप्पन्न भएको थियो । संयोग वा लेखान्त त्यसको केही दिनमै कोरोना संक्रमण पुष्टि भएर बैशाख २३ गरे धौलागिरी अस्पतालमा उपचार भइरहेको बेला बिबाह भोज गर्ने परिवारको मुख्य अभिभावकको मृत्यु भएको र अन्य सदस्य समेत संक्रमीत भएका छन ।

बिबाहमा थप सहभागीको पिसिआर परिक्षण गर्दा ३१ जनाको स्वाब परिक्षण गर्दा २५ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको थियो ।यस्ले गर्दा संक्रमण दर बढाउने कारण बिबाह रहेको पुष्टि समेत गर्छ ।

कोरोनाकै कारण बडिगाडका एकै परिवारका ४ जनाको मृत्यु भएको छ । संक्रमण बाट बुबाको मृत्यु भएको एक साता पछि दुई छोराको संक्रमणका कारण मृत्यु भएको । बैशाखको दोश्रो साता आयोजना गरिएको बिबाह भोजकै कारण यस्तो घटना भएको बताउछन स्थानिय बासिहरु ।

धौलागिरी अस्पतालमा उपचारत बडिगाड ४ का ४० बर्षे पुरुषको बिहिवार राती मृत्यु भयो । मृतकका ८७ बर्षिय बाबुको यश अघिनै सोही अस्पतालमा बैशाख २३ गते मृत्यु भएको थियो । उनकै परिवारमा अर्को ५२ बर्षिय छोराको उपचारकै क्रममा पोखरा स्थित गण्डकी मेडिकल कलेजमा बिहीवार रातिनै मृत्यु भएको छ । यस्तै शनिबार परिवारकै सदस्य ३५ बर्षे महिलाको धौलागिरी अस्पतालमा मृत्यु भएको हो ।

यसै क्रममा लापरबाही गरेको भन्दै बिबाहमा धेरै जन्ती लगे पछि बाग्लुङ नगरपालिका ८ सिगाना बाट बैशाख २२ गते बेहुलाका बाबू सहित जन्ती गएका ३ सवारी प्रहरिले नियन्त्रणमा लिइएको थियो । ७ जना मात्रै बिबाहमा उपस्थित हुन पाउने निर्णय भए पनि दुलाह पक्षले ३०० जन्ती लगेको थियो ।

जिल्लाको तारा खोलामा समेत बिबाह भोजकै कारण कोरोना फैलिएको पाइएको छ । जिल्लामा कोरोनाको दोश्रो लहर सुरु भए संगै संक्रमण तिब्र फैलिन थाले पछि आगामी जेठ १५ सम्म निषेधाज्ञा गरिएको छ ।


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

बाख्रा चराउन गएकी ९ बर्षे बालिकाको बिभत्स हत्या

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

सवारी दुर्घटनामा परि एक सञ्चारकर्मीको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

साताको लोकप्रिय

भोजपुरको श्यामशिला घर भएका शेर्पाको करेन्ट लागेर मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ बैसाख २८ गते , मंगलबार

सिफारिस

ट्याम्केमैयुङ गाउँपालिकाको ८ नम्बर गोगने उज्यालो वडा घोषणा

प्रकाशित मिती : २०७७ कात्तिक ६ गते , बिहिबार

आज कक्षा १२को नजिता प्रकाशन हुने

प्रकाशित मिती : २०७७ माघ १९ गते , सोमबार

यश बर्ष पनि एसईई परिक्षा आन्तरिक मुल्यांकन बाट हुने

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १७ गते , सोमबार

संखुवासभामा यात्रुबाहक बस दुर्घटना १५ जना भन्दा बढी घाइते

प्रकाशित मिती : २०७७ चैत्र २० गते , शुक्रबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: