. भोजपुरको याङपाङमा एक घर एक धारा अभियानमा घर घरमा धारा जडान::Online News
अषोज १, २०७८ शुक्रबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७८ बैसाख ३१ गते , शुक्रबार

भोजपुरको याङपाङमा एक घर एक धारा अभियानमा घर घरमा धारा जडान


बैशाख ३१। भोजपुरको अरुण गाउँपालिका -१ याङपाङमा खानेपानीको अभाव भएको छ ।

याङपाङमा रहेको करिब ३ दर्जन घर परिवारमा खाने पानि पुगेको छ । डिभिजन खानेपानी तथा सरसफाइ कार्यलयको सयोगमा ३६ घरमा खानेपानीको धारा जडान गरिएको हो । एक घर एक धारा अभियानमा घर घरमा धारा जडान भएको वडा अध्यक्ष नगेन्द्र खत्रीले जानकारी दिनु भयो ।

याङपाङको रातमाटे भिर धारा मुहान बाट गाउमा पानी पुर्याइएको हो । खानेपानीको संकट बेहोरिरहेका स्थानिय हरुमा घर घरमा खाने पानी आए पछि खुसी भएको बताउनु हुन्छ ,६५ बर्षे वृद्धा पबित्रा पाण्डे उहाले भन्नू भयो `करिब १०-१५ मिनेट दैनिक ४-५ चोटि पानी बोक्नु पर्ने अवस्था छ ,घरमा बालबालिका र बृद्धअबश्थाका मानिस मात्र बस्ने र रोजगारिका क्रममा युवा युवती घरमा नबस्ने सबै काम आफुले गर्नु पर्ने अबस्था थियो ,हामिले भोट लगाएर जिताएका थियौं बल्ल तल्ल ४ बर्षमा भए पनि हामिलाइ खुसी पार्नु भयो ।´

`खानेपानीको संकटको कारण पहुच वाला आफ्नो जन्मथलो छाडी अन्यत्र बसाईसरि गएका र गरिब जनता हरु आफ्नो ठाउँ छाड्न नसकेको अबस्थामा ढिला भए पनि काम भयो अब यो ठाउँ छोडेर काहीँ जानू नपर्ने भन्दै खुसी हुँदै वडाअध्क्षय खत्रीलाई धन्यवाद दिदै प्रसम्सा गर्नु भयो ५२ बर्षे भरत थामी मगर ´ बालबालिकाले समेत बिद्यालय जानू अघि पानी बोक्नु पर्ने र अबस्था थियो अब यसो गर्नु नपर्ने र पानी बोक्ने समय आफ्नो गृहकार्य गर्न पाउने र बिद्यालयमा गृहकार्य नगरी जादा साथी हरु र सरहरुका अगाडि घुडा टेक्नु पर्थो पानी ओसार्दा समय न मिल्ने हुदा सजाए मिल्थ्यो अब हामिले पनि राम्रो पढन पाउने आशा छ भन्दै खुसी भएकी छिन कटमा माबी याङपाङमा कक्षा ९ मा अध्य्यरत छात्रा रेश्मि पाण्डे ।


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

एमसिसी अस्वीकार भए वैदेशिक सहयोग रोकिने सुमारको चेतावनी

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

कतार प्रहरीमा नेपाली युवालाई रोजगार : अवैध चलखेल सुरू, सरकार मौन

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

चीनबाट ४४ लाख मात्रा खोप आउँदै

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

मल खरिद गर्न बजेट अभाव

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

साताको लोकप्रिय

शैक्षिक प्रमाणपत्र धितो राखी सरकारले ऋण दिने भएको छ

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १५ गते , शनिबार

प्रदेश १ को सम्पुर्ण कोरोना सम्बन्धि विवरण

प्रकाशित मिती : २०७७ भाद्र २७ गते , शनिबार

सिफारिस

नेपाल-भारत बीचको मैत्रीपूर्ण खेल एक हजार तिरेर हेर्न पाइने

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र १६ गते , बुधबार

ममता अधिकारी (निरौला)को कविता- `बर्षा´

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २५ गते , शुक्रबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: