. समयमै रगत नपाउदा अकालमै गयो सुत्केरीको ज्यान::Online News
असार ५, २०७८ शनिबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७८ बैसाख २८ गते , मंगलबार

समयमै रगत नपाउदा अकालमै गयो सुत्केरीको ज्यान


बैशाख २८ । संखुवासभाको किमाथांकामा सोमबार सुत्केरी बेथा लागेपछि संखुवासभाको दुर्गम सिलिचोङ गाउँपालिका ३ कि २६ बर्षिय सिर्जना कुलुङलाई ताकु प्राथमिक स्वास्थ केन्द्रमा भर्ना गरिएको थियो । केन्द्रमा भर्ना भएको केही घण्टामै कुलुङले केही समयमै बच्चा जन्माइन । जम्मिएको केही समय पछि सुत्केरीको रक्तस्राव हुन थाल्यो । अत्याधिक रक्तस्राव भए पछि उस्लाइ थप उपचारको लागि खादबारी अस्पताल पठाइएको थियो ।

सदरमुकाम खादबारी लैजाने क्रममा सिलिचोङ -३ कि सुत्केरीको सोम्बार राती ७ बजे मृत्यु भएको सोही वडाका वडा अध्यक्ष प्रताप सिह तामाङले जानकारी दिए । जिल्ला अस्पताल खादबारी ल्याउने क्रममा खादबारी १० चन्दनपुर आइपुगेपछि मृत्यु भएको वडा अध्यक्ष तामाङले बताए ।

स्वास्थ केन्द्रमा सुत्केरी गराउन आएकी कुलुङमा अत्याधिक रक्तस्राव भए पछि ताक्कु प्राथमिक स्वास्थ केन्द्रले थप उपचारका लागि जिल्ला अस्पताल रेफर गरिएको ताम्कु प्राथमिक स्वास्थ केन्द्रका प्रमुख डा: भारती पण्डितले जानकारि दिए । शिशु जन्मिए देखिनै थप अत्यधिक रक्त श्राप भएको र साल अड्किए पछि थप उपचारका लागि सदरमुकाम खादबारी जिल्ला अस्पताल रेफर गरिएको थियो ।

रक्तस्राव भए पनि उनलाइ तत्काल रगत चाहिने भए पछि ताम्कु प्राथमिक स्वास्थ केन्द्रमा उपलब्ध नभए पछि थप उपचारका लागि जिल्ला अस्पताल लैजाने क्रममा बाटैमा ज्यान गएको उनका श्रीमान बलिराम कुलुङले जानकारी दिए । सदरमुकाम सङ्ग सडक सञ्जाल नजोडिएको सिलिचोङमा गाडी ओहोरदोहोर हुन सक्दैन कच्ची बाटो र समयमा एम्बुलेन्स नपाएको कारण श्रीमतिको बाटैमा मृत्यु भएको उनका श्रीमानले दु:ख पोखे ।

राष्टपती महिला उत्थान कार्यक्रमले सुत्केरी तथा गर्भवतीलाई निशुल्क उद्दार गर्ने गरे पनि दुर्गमका नागरिक कुनै ज्ञान् नभएको घटना भएको हो ।


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

बाख्रा चराउन गएकी ९ बर्षे बालिकाको बिभत्स हत्या

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

सवारी दुर्घटनामा परि एक सञ्चारकर्मीको मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ असार ५ गते , शनिबार

साताको लोकप्रिय

हतुवागढिका -४ का वडाअध्यक्ष ले बिज्ञपति सहित माफी मागेका छन

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १८ गते , मंगलबार

प्रहरी चौकी भित्रै प्रहरीमाथी खुकुरी प्रहार

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ १४ गते , शुक्रबार

बोक्सिको आरोपमा एक महिलामाथी निर्घात कुटपिट

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ४ गते , आइतबार

लकडाउनको बारेमा स्पष्ट स्वास्थ मन्त्रालयको जानकारि

प्रकाशित मिती : २०७७ अषोज ८ गते , बिहिबार

सिफारिस

खोटाङमा १० बर्षे बालकको करेन्ट लागेर मृत्यु

प्रकाशित मिती : २०७८ बैसाख २२ गते , बुधबार

सामाजिक बिषय माध्यमिक तृतिय करार श्रेणीमा दरबन्दी खुल्ला

प्रकाशित मिती : २०७७ मंसिर १७ गते , बुधबार

प्रदेश १ मा थप १०२७ जना कोरोना संक्रमीत

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ २ गते , आइतबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: