. रामप्रसादराई गाउँपालिकामा लिफ्टिङ खानेपानीको धारा परिक्षण सुरु::Online News
अषोज ५, २०७८ मंगलबार
SiddhakaliMedia

Space for Ads (1200*90)px

×
>

प्रकाशित मिती : २०७८ जेठ २० गते , बिहिबार

रामप्रसादराई गाउँपालिकामा लिफ्टिङ खानेपानीको धारा परिक्षण सुरु


भोजपुरको रामप्रसाद राई गाउँपालिकामा खानेपानी संकट देखिए पछि पिखुवा खोला लिफ्टिङ आयोजनाको काम अन्तिम चरणमा पुगे संगै धारा परिक्षण कार्य शुरु गरिएको छ ।

लिफ्टिङको काम सकिए पछि गाउँपालिकाको वडा न -५ मानेभञ्ज्याङका बस्तिका घर घरमा पानी बितरणका लागि धारा परिक्षणको काम सुरु भएको हो । पिखुवा खोला बाट पम्पिङ ,ट्याङ्की निर्माण उपभोक्ताको घर घरमा धारा जडान र बितरण पाइपलाइन जडानको काम अन्तिम चरणमा पुगेको छ । करिब १२ करोड ४० लाख निर्माणधिन आयोजनाको काम अन्तिम चरणमा पुगेको निर्माण समितीले जनाएको छ ।

खानेपानी आयोजनाको निर्माण कार्य अन्तिम चरणमा पुगेको बताउदै पिखुवा खोला मानेभञ्ज्याङ पम्पिङ खाने पानी तथा सरसफाइ उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष दिपक तामाङले घेराबारा र एउटा ट्याङ्की निर्माणको काम बाकी रहेको बताउनु भयो । परिक्षण सप्पन्न भए संगै एक घर एक धारा सिस्टम बाट बितरण गर्ने तयारी भएको अध्यक्ष तामाङले जानकारी दिनु भयो ।

खानेपानीको संकट ब्यहोर्न बाध्य गाउँबासी गाउँमा लिफ्टिङ सिस्टम बाट तानेको पानी आउने भए पछि खुसी देखिएका छ्न । खानेपानीकै समस्याले बसाईसरि जान तयार भएको आफ्नु घरमा खानेपानी आए पछि बसाई नजाने निर्णयमा पुगेको स्थानिय कमला तामाङको भनाइ रहेको छ । एक गाग्री खाने पानीको लागि स्थानीयहरु दैनिक १ घण्टाको दुरिमा पानी लिन जानू पर्ने बाद्यता हट्ने भए पछि आफुहरु खुसी भएको तामाङको भनाइ छ ।

लिफ्टिङको काम सफल परिक्षण पश्चात् लामाआल बितरण केन्द्र बाट उपभोक्ताको घरमा दैनिक बिहान ४ घण्टा र बेलुका २ घण्टा पानी बितरण हुने उपभोक्ता समितिका सचिब जगत चौहानले बताउनु भयो । आयोजना बाट रामप्रसाद राई गाउँपालिका क्षेत्रका ४ सय २० घर धुरी लाभान्वित हुने छ ।

 


सेयर गर्नुहोस

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

तपाईंको प्रतिकृया

भर्खरै प्रकाशित

एमसिसी अस्वीकार भए वैदेशिक सहयोग रोकिने सुमारको चेतावनी

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

कतार प्रहरीमा नेपाली युवालाई रोजगार : अवैध चलखेल सुरू, सरकार मौन

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

चीनबाट ४४ लाख मात्रा खोप आउँदै

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

मल खरिद गर्न बजेट अभाव

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र २९ गते , मंगलबार

साताको लोकप्रिय

श्रीमतिको हत्याको आरोपमा श्रीमान पक्राउ

प्रकाशित मिती : २०७८ श्रावण ९ गते , शनिबार

एक्कै परिवारका ४६ जना बाबुको क्रिया गर्दै

प्रकाशित मिती : २०७८ श्रावण १९ गते , मंगलबार

भोजपुरमा पछिल्लो २४ घण्टामा थप २२ जनामा संक्रमण पुष्टि

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र १ गते , मंगलबार

खोटाङमा आफ्नै दाजुको हत्यामा २ जना पक्राउ

प्रकाशित मिती : २०७८ भाद्र ११ गते , शुक्रबार

हाम्रो टिम

सम्पर्क

Follow us at: